עונות

קטגוריה: גאוגרפיה בארגנטינה פורסם ב21 אפריל 2013 טל איפרגן
כניסות: 2848

אני מקווה שכשתעלה הכתבה הנוכחית לאוויר, המזג ישתנה. השמש תצא שוב ותלטף. אני מתקתקת מילים בעוד הרוח נושבת. מזה שלושה ימים היא נושבת ומביאה עמה גשם וקור. אני מניחה למקלדת ומטפסת על השרפרף המתנדנד, שולפת סוודר מהמדף עליו קופלו בגדי החורף. אביב הגיע פסח בא ושוב חורף? למה?
כן, אני מודה. אני מאלה שהמזג משפיע עליהם לא מעט. כשקר בחוץ, המזג הפרטי שלי נוטה להתקרר. להתכווץ. ואני מודעת לכך שגשם הוא ברכה, מה גם שביכולתו לנקות אוויר יבש ואביך באופן נדיר ומרומם נפש, מודעת, ומפללת שהאביב ישוב למקומו בשלום ושיביא עמו קיץ נפלא.

קרא עוד...

מפלי האיגואסו IN - ים המלח OUT

קטגוריה: גאוגרפיה בארגנטינה פורסם ב11 נובמבר 2011 ISRARG
כניסות: 1702

7 פלאי תבל חדשים נבחרו היום בהצבעה בינלאומית שמפלי האיגואסו - 7 פלאי תבלנערכה באינטרנט ובשליחת מסרונים (SMSים). אחד משבעת הזוכים הגדולים הם מפלי האיגואסו שבגבול ארגנטינה, ברזיל.
ים המלח שבבקעת הירדן, ישראל, הגיע ל-14 האתרים שהשתתפו בהצבעת הגמר, אך לא הצליח להתברג לשביעיה המנצחת.

קרא עוד...

אנטארקטיקה הארגנטינאית

קטגוריה: גאוגרפיה בארגנטינה פורסם ב22 אוגוסט 2011 ISRARG
כניסות: 1345

אנטארקטיקה הארגנטינאיתאנטארקטיקה הארגנטינאית (בספרדית: Antártida Argentina) הינה חלק מאנטארקטיקה שארגנטינה טוענת לריבונות בה.

במובן האדמיניסטרטיבי, עבור ארגנטינה, אנטארטיקה מהווה חלק מארץ האש.

קרא עוד...

הערים הגדולות בארגנטינה

קטגוריה: גאוגרפיה בארגנטינה פורסם ב14 אוגוסט 2011 ISRARG
כניסות: 2965

כ-88% מאוכלוסייתה של ארגנטינה גרים בישובים עירוניים. כ-3 מיליון גרים בבואנוס איירס וכ-11 מיליון גרים בבואנוס איירס רבתי. מתיישבים אירופאים רבים היגרו לערי ארגנטינה במהלך ההיסטוריה. הערים האלו הציעו עבודה, חינוך והזדמנויות אחרות למהגרים החדשים להיכנס למעמד הביניים. בהשוואה לרוב ארצות דרום אמריקה כיום, בארגנטינה יש מעמד ביניים גדול מאוד. רבים מבני המעמד הזה עובדים בתעשייה, בעלי עסקים קטנים וחלק ניכר עובד בסקטור הציבורי והשירותים. רובם גרים במבנים רבי קומות או קוטג'ים עם גינה צמודה. העשירים מעדיפים לגור בווילות ואחוזות בפרברים היוקרתיים.

קרא עוד...